Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Badania

olejek CBD
Żyjemy w czasach, w których zwiększa się poziom zachorowalności na choroby przewlekłe, co ma nierzadko związek właśnie z tempem życia. Popularnością zaczęły cieszyć się działające holistycznie preparaty, które łagodzą objawy dolegliwości i wspierają organizm na wielu płaszczyznach, takie jak olejki CBD. Wykorzystywany jest zarówno profilaktycznie, jak i w przypadku wystąpienia różnych schorzeń. Co warto o nim wiedzieć?

warzywa
Jak wynika z badania „Żywieniowe nawyki pracujących Polaków” jedzenie według polskich pracowników, powinno być przede wszystkim bogate w warzywa i owoce, naturalne, bez chemicznych dodatków oraz urozmaicone i różnorodne. Aż 88% respondentów deklaruje, że ważne jest dla nich, aby dieta była bogata w owoce, ale niestety 48% respondentów wciąż nie zjada ich codziennie, a kilka razy dziennie sięga po owoce jedynie 19% ankietowanych.

wolnego
Według badania „Nawyki Polaków spędzania czasu wolnego” 39% respondentów obecnie jest w stanie przeznaczyć na aktywności w czasie wolnym do 100 zł miesięcznie. Kwotę na wydatki na rozrywkę na poziomie od 100 do 300 zł wskazało także 39% respondentów. Z kolei 14% Polaków dysponuje budżetem od 300 do 500 zł miesięcznie na przyjemności i rozwój hobby. Zdaniem 37% ankietowanych budżet to główne kryterium wpływające na to, jak organizujemy sobie i najbliższym czas wolny.

nawyki
Firma Dailyfruits we współpracy z Instytutem Medycyny Pracy im. prof. J.Nofera zrealizowała drugą edycję badania „Żywieniowe nawyki pracujący Polaków 2022”. Celem badania było poznanie nawyków i przekonań żywieniowych polskich pracowników. Sprawdzono jakość ich codziennej diety oraz postawy wobec jedzenia zarówno w miejscu pracy uwzględniając tryb zdalny i stacjonarny, jak i w życiu codziennym. 

cyberataków
Specjaliści CERT
 odnotowali w Polsce w 2021 r. wzrost cyberataków aż o 182% w stosunku do roku poprzedniego. Tymczasem, tylko 1/5 badanych Polaków w raporcie Procontent Communication pt. „Polacy w cyberprzestrzeni – Czy jesteśmy świadomi cyberataków?” wskazała, że doświadczyła próby ataku rozumianego jako naruszenie ich Infrastruktury IT w pracy, danych w domowej sieci internetowej lub kradzieży środków finansowych. Wyniki raportu wskazują na poważny problem braku świadomości Polaków w sferze cyberzagrożeń.