Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Rowerowa jazda obowiązkowa
Idzie wiosna i sezon rowerowy niedługo zacznie się na dobre. Czy wystarczy tylko wsiąść i jechać? W żadnym przypadku! Najpierw trzeba zatroszczyć się o podstawowe zasady bezpiecznej jazdy i upewnić się, czy pojazd nadaje się do użytku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jazda na rowerze, jak każdy sport, może okazać się niebezpieczna jeśli nie spełnimy podstawowych wymagań dotyczących bezpieczeństwa. Szczególną uwage powinniśmy zwrócić na to, by od początku wpajać dzieciom dobre rowerowe nawyki!

Po pierwsze, rower który przeleżał na balkonie lub w garażu całą zimę nieużywany, powinien najpierw zostać poddany odpowiedniej konserwacji. Należy sprawdzić przede wszystkim, czy wszystkie śruby pozostają dokręcone - siodełko nie może się ruszać! -  zweryfikować ciśnienie w oponach i w razie potrzeby je dopompować oraz naoliwić elementy łańcucha. Koniecznie sprawdź też, czy działają hamulce i światła! Nigdy nie wsiadaj na częściowo niesprawny rower, to może okazać się bardzo niebezpieczne!

Po drugie, "odśwież sobie" w głowę mapę miasta. Poznaj wszystkie dostępne ścieżki rowerowe i staraj się w miarę możliwości ich trzymać - to zdecydowanie najmniej ryzykowne trasy.

 

A co z wyposażeniem? 

  • Absolutną koniecznością  jest certyfikowany kask, który w razie wypadku pochłonie siłę uderzenia i ochroni głowę. Nie warto iść na skróty i kupować najtańszych produktów. Porządny kask nie tylko zapewni prawdziwą ochronę, ale i posłuży długie lata.
  • Rękawice na rower zwiększają komfort jazdy, dzięki nim trzymasz kierownicę mocniej i pewniej i nie narażasz się na odciski bądź otarcia. 
  • Zawsze warto mieć przy sobie podstawowy zestaw naprawczy, składający się ze śrubokręta, zapasowej dętki i pompki do roweru.
  • Aby polepszyć swoją widoczność po zachodzie słońca, zapoznaj się z ofertą odblasków na rower. To cała gama produktów: naklejki, opaski, czapki, kamizelki,światełka LED itp. 
  • Nie zapomnij o ochronie przed deszczem i błotem! Zainwestuj w wodoodporny pokrowiec na kask i na plecak. To oszczędzi Ci wielu potencjalnych problemów związanych z suszeniem i czyszczeniem ekwipunku. 

 

Z takim ekwipunkiem jazda na rowerze będzie czystą przyjemnością - i zdrowiem!