Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Były reprezentant Anglii i gracz takich drużyn jak Manchester United, Real Madryt i Paris Saint Germain zainwestował w londyńską organizację esportową Guild Esports. David Beckham zakupił 11,7% akcji i jest drugim co do wielkości akcjonariuszem organizacji. Jak podaje Financial Times, Anglik przejął udziały poprzez swój osobisty fundusz inwestycyjny DB Ventures. Szacuje się, że za 11,7% udziałów były piłkarz zapłacił około 480 tysięcy funtów.

Jesteśmy zaangażowani w pielęgnowanie i zachęcanie młodych talentów poprzez nasze systemy akademickie i nie mogę się doczekać, aby pomóc naszemu zespołowi Guild Esports się rozwijać – stwierdził 45 letni „Becks”.

W oświadczeniu z czwartku 25 czerwca Guild Esports poinformowało o otworzeniu akademii w której będą szkolić młodych adeptów esportu w grach z serii FIFA, Fortnite, Rocket League i produkcji EA SPORTS takich jak UFC czy NBA Live. Planują w krótkim czasie utworzyć swoje dywizje i rywalizować na turniejach wirtualnej rozgrywki z innymi organizacjami. Guild Esports nie zamierza jednak działać jak typowa federacja esportowa i zrzeszać najpopularniejszych i uznanych graczy. Stawiają na rozwój perspektywicznych, młodych brytyjskich talentów i już jesienią planują udział w turniejach.

Prezesem Guild Esports wybrano Cartletona Curtisa, znanego w branży esportowej współtwórcę elektronicznych turniejów takich marek jak Call of Duty czy Overwatch. W przeszłości był bardzo blisko związany z marką Red Bull i Activision Blizzard.

David będzie odgrywał kluczową rolę w kształtowaniu programu szkoleniowego, realizowanego w naszych akademiach i cieszymy się z jego cennego mentoringu, a także inspiracji, jaką daje młodemu pokoleniu sportowców – tak prezes Guild Esports skomentował decyzję Beckhama o dołączeniu do struktur organizacji.

Dodatkowo organizacja rozpoczęła współpracę z twórcą popularnej marki skateboardowej Palace, czyli Fergusem Pursellem. Ma on odpowiadać za zaprojektowanie unikalnej odzieży dla zawodników mającej odpowiednio balansować pomiędzy profesjonalizmem, a streetwearem.

David Beckham jest współwłaścicielem drużyny grającej w amerykańskiej lidze MLS – Interu Miami. Jego inwestycja w esport świadczy o rosnącej w gwałtownym tempie popularności turniejów wirtualnej rozgrywki. Ciekawostką jest fakt, że nie jest on pierwszą osobą związaną z piłką nożną inwestującą środki w esport. Swoje drużyny mają grający w hiszpańskich klubach Gareth Bale i Antoine Griezmann, Walijczyk jest właścicielem Ellevens Esports, a Francuz Grizi Esport.