Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

wiata rowerowa
Mała architektura jest to grupa niepozornych obiektów budowlanych tworzonych w celu zagospodarowania przestrzennego danego obszaru. O tym czy dany obiekt zaliczymy do małej architektury decyduje jego wielkość i funkcja jaką pełni. Często są to czysto dekoracyjne struktury. Nie mogą być one uciążliwe tylko mają pełnić funkcję poboczne. Obiektami małej architektury będą więc różne obiekty kultu religijnego, architektury ogrodowej, przeznaczone do rekreacji, utrzymania porządku w mieście i innych. Każdy z nas chce aby otoczenie, w którym mieszkamy, pracujemy czy przebywamy było estetyczne ale i funkcjonalne. Do tego służy właśnie mała architektura, aranżuje otoczenie wokół nas i ułatwia funkcjonowanie w przestrzeni publicznej.

 

 

 

 

 

Wiata rowerowa

Wiata rowerowa to nieduża budowla, wsparta na słupach, która ma służyć jako ochrona dla rowerów lub innych pojazdów. Ta mała architektura miejska łatwo dopasowuje się do przestrzeni miasta, z uwagi na fakt iż jest schematycznej konstrukcji nie rzucającej się w oczy. Obecnie coraz więcej osób przemieszcza się jednośladami czyli rowerami, hulajnogami czy skuterami. W miastach widać coraz więcej rowerów, ponieważ są bardzo praktyczne, ekologiczne i szybsze. Znacznie sprawniej możemy takim pojazdem dostać się do dowolnego miejsca, nie stojąc w korkach. Taka wiata ma za zadanie chronić nasze rowery przed kradzieżą, gdyż pozostawiony samotnie jednoślad jest często interesującym łupem dla złodziei. Z kolei deszcz czy śnieg nie są już zagrożeniem, ponieważ takie wiaty są zazwyczaj zadaszone. Przy tych konstrukcjach przeważają dachy kolebkowe i dwuspadowe, a materiały użyte przy budowie są najlepszej jakości. Sprawia to, że gwarantują bezpieczeństwo dla jednośladów. Głównym zadaniem tego typu architektury miejskiej jest więc ochrona przed zewnętrznymi czynnikami oddziałującymi na pojazdy. Nie musimy już obawiać się zostawiając rower jadąc do pracy, szkoły czy na zakupy. Mała architektura jaką jest wiata rowerowa daje nam ten komfort. 

Umiejscowione są one przede wszystkim przy parkingach samochodowych, galeriach, szkołach, większych zakładach pracy i biurowcach. Ich niezłożony charakter sprawia, że z łatwością wkomponują się w każde miejskie otoczenie. Miejscem przeznaczenia takiej wiaty jest przestrzeń dostępna dla wszystkich, a także prywatne firmy czy przedsiębiorstwa. Coraz bardziej potrzebne w dzisiejszych czasach rowerowe parkingi są praktyczne, atrakcyjne i solidne. Istnieje możliwość wyboru spośród różnych wielkości i rodzajów wiat dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Wiaty rowerowe to reakcja na zmieniający się punkt widzenia ludzi na transport miejski, ochronę środowiska i życie w mieście.