Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Spółka Słowo Niezależne, czyli wydawca portalu Niezależna.pl, a także miesięcznika "Nowe Państwo", osiągnęła przyrost dochodów prawie o 37% do 8,55 mln zł oraz zysku netto, z 441 tysięcy złotych do około 1,1 mln zł. Firma wypłaci aż 200 tysięcy złotych dywidendy, natomiast aż 158 tysięcy złotych otrzyma spółka Srebra wraz z prezesem Tomaszem Sakiewiczem. 

Co ciekawe w poprzednim roku przychody Słowa Niezależnego w naszym państwie wynosiły ponad 7 milionów złotych, natomiast za granicą prawie 1,5 miliona złotych. Niestety nie byliśmy w stanie twierdzić, ile dokładnie wynosiły wpływy z reklam, a ile ze sprzedaży "Nowego Państwa", gdyż w sprawozdaniu, które zostało złożone w KRS, nie podano takich informacji.

Przychody reklamowe zwiększyły się aż o 38%, co jest bardzo wysokim wynikiem. Działaniami, które w głównej mierze przyczyniły się do zwiększenia sprzedaży, była pozycja lidera wśród prawicowych portali internetowych, duża atrakcyjność oferty reklamowej, owocna współpraca z firmą Microsoft, która polegała na wymianie informacji (msn.com), kontynuacja długoterminowych projektów reklamowych, utrzymywanie współpracy przez Gemius/PBI, a take powołanie nagrody Prometejskiej im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co ciekawe, zgodnie z badaniami we wrześniu ubiegłego roku, Niezależna.pl zanotowała ponad milion realnych użytkowników na witrynie, a także około 26 milionów odsłon.

Większa ilość pracowników spowodowało wzrost kosztów o 25 procent. Potwierdzeniem tego mogą być wydatki operacyjne Słowa Niezależnego, które w ubiegłym roku wynosiły 7,1 milionów złotych, natomiast w 2018 r- 5,7 milionów złotych, co daje wzrost dokładnie o 24,5%. Jeśli chodzi o nakłady obce, zwiększyły się z 2 milionów do prawie 2,5 milionów złotych wynagrodzenia. Warto wspomnieć także o dość dużych wzrostach zysków. Słowo Niezależne osiągnęło w ubiegłym roku zysk sprzedażowy z 560 tys. zł do 1,45 mln zł, zysk brutto z 554 tyś. zł do 1,41 mln zł, natomiast zysk netto- z 441 tyś, zł do 1,1 mln złotych.

Według danych widniejących w Krajowym Rejestrze Sądowym, aktualnie kapitał zakładowy firmy wynosi dokładnie 247 tysięcy złotych, dzieli się na 494 udziały. 9 czerwca na zgromadzeniu wspólnicy podjęli decyzję, że z zeszłorocznego zysku spółki, który wynosił ponad 900 tyś. zł zostanie przeznaczony na kapitał zapasowy, natomiast około 200 tyś zł wypłacone będzie jako dywidenda. Tomasz Sakiewicz otrzyma 97 tyś zł, Lucjan Siwczyk 34 tyś zł, natomiast Srebrna- prawie 61 tyś zł. W zarządzie Słowa Niezależnego są Tomasz Sakiewicz, Grzegorz Tomaszewski, a także Beata Dróżdż.