Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

baumit magazyn lato jesien 2022 m

fot. Baumit

Jeśli lubicie obcować z dobrą architekturą, bliska jest wam idea zrównoważonego budownictwa lub szukacie sposobu na efektowne wykończenie elewacji, które przez lata będzie stanowiło ozdobę posesji i jej najlepszą wizytówkę, to nowy numer bezpłatnego Baumit Magazynu jest lekturą dla was.

 

Wraz z nadejściem letnich miesięcy, Baumit jak co roku serwuje czytelnikom nową porcję wiedzy o aktualnych trendach w architekturze oraz branży budowlano-wykończeniowej, nowinkach technologicznych czy ciekawych wydarzeniach. A wszystko to podane w postaci magazynu wydawanego dwa razy w roku. Jest on dostępny dla każdego w postaci e-wydania na stronie www.baumit.com, a także dystrybuowany w formie papierowej do 5500 Partnerów marki.

Ważne jest dziś i jutro

Istotnym tematem wydania są kwestie związane z ochroną środowiska w kontekście potrzeb obecnych, jak i przyszłych pokoleń. Przeczytamy o tym w artykule „Recykling to nasza przyszłość”. Do tego tematu nawiązuje w wywiadzie „Zrównoważony rozwój to właściwa droga” także Robert Schmid – rzecznik ds. środowiska w Przemysłowej Izbie Handlowej, CEO Grupy Baumit, która nie od dziś bardzo poważnie traktuje to zagadnienie, udowadniając, że rozwój przedsiębiorstwa wcale nie musi kolidować z trzema filarami zrównoważonego rozwoju – ekonomicznym, społecznym i ekologicznym. Ważną rolę w tym kontekście odgrywają m.in. systemy ociepleń, które pozwalają zużywać mniej energii, a jak słusznie stwierdza Robert Schmid – jedyną czystą energią jest ta niezużywana.

Elewacja na lata

Osoby przygotowujące się do wykończenia elewacji zainteresuje z pewnością cykl artykułów poświęcony temu tematowi. Zgłębiając ich lekturę dowiecie się między innymi, jak podejść do tego zadania, by w zamian otrzymać maksimum korzyści, co to jest efekt Drypor, a także jaki tynk dekoracyjny wybrać, by uzyskać długotrwały efekt dekoracyjny bez częstych i kosztownych zabiegów konserwacyjnych czy renowacyjnych. O tym wszystkim przeczytacie w artykułach: „StarSystem gwiazda wśród systemów ociepleń”, „Czar pięknej elewacji” oraz „Trwała i czysta elewacja na lata”.

Architektoniczne trendy

Aktualne wydanie magazynu to standardowo także spora dawka dobrej architektury. Sporo miejsca w numerze poświęcono bowiem prezentacji ciekawych realizacji – zarówno polskich, nagrodzonych w konkursie Fasada Roku 2021, jak i zagranicznych – w tym niesamowitego budynku cukrowni w Lubljanie, który zdobył nagrodę główną w Life Challenge 2022, pokonując na swojej drodze ponad 300 obiektów z 23 europejskich krajów. Oczywiście w numerze nie zabrakło także relacji z tego międzynarodowego wydarzenia.

Co jeszcze znajdziemy w aktualnym wydaniu Baumit Magazynu? O tym najlepiej przekonać się samemu. Bezpośredni link do e-wydania znajdziecie tutaj. Przyjemnej lektury.