Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Jakiś czas temu została odnotowana informacja o tym, że wraz z końcem czerwca na serwisie PCLab przestaną pojawiać się nowe treści. Co jest zaskakujące wszystkie archiwalne treści będą stopniowo przenoszone na serwis Komputerswiat. Obydwie witryny należą do tej samej spółki tj. Ringier Axel Springer Polska. Co w takim razie było powodem, dla którego zadecydowano o stopniowym zamknięciu PCLab? Sprawdź, jak na ten temat wypowiedział się dyrektor segmentu technologicznego tej firmy.

 

Czy takie działanie było konieczne?

Zdaniem Pawła Paczuskiego, dyrektora segmentu technologicznego Ringier Axel Springer Polska, działanie to było decyzją strategiczną, wpisującą się w wizję firmy. Jak zostało zadecydowane, na od początku lipca nie będą publikowane tam nowe treści, jednak nie oznacza to całkowitego zamknięcia serwisu. Zostało zapowiedziane, że forum dyskusyjne znajdujące się na stronie nie ulegnie likwidacji. Zostanie ono jednak dostępne w odświeżonej wersji.

Celem firmy jest stworzenie największego serwisu technologicznego, dlatego właśnie doszło do takiej, a nie innej decyzji. Siły koncentrowane są na pracy przy serwisie Komputerświat, biorąc pod uwagę fakt jego wielkiej popularności, decyzja ta jest jak najbardziej uzasadniona. Według badań serwis Komputerświat 3,87 milionów użytkowników i 14,12 milionów odsłon, co plasuje na drugim miejscu (zaraz po serwisie Elektroda.pl) pod względem wytwarzanych zasięgów.

Serwis Komputerświat bardzo się rozwinął na przełomie ostatnich kilku lat. Dział online został połączony, z działem print. Doszły tam również serwisy technologiczne Onetu (zostały one połączone wiosną ubiegłego roku). Zdaniem firmy połączenie PCLab z Komputerświat, jest ostatnim krokiem do pełnej rozbudowy wyżej omawianego serwisu. W ten sposób firma Ringier Axel Springer Polska umacnia pozycję Komputerświat na rynku polskich serwisów technologicznych.

 

Co będzie z dziennikarzami PCLab, po częściowym zamknięciu serwisu?

Portal PCLab działa od ostatnich 18 lat. Został założony w 2002 roku, a w 2009 przejęła go grupa Onet. Redaktor naczelny PCLab pożegnał się ze swoimi czytelnikami. Wygaszenie serwisu, nie znaczy jednak tego, że ulubieni recenzenci nie będą tworzyć nowych treści. Cały zespół PCLab zostanie przeniesiony do serwisu Komputerświat, a Arkadiusz Świostek, będzie nadal szefem Laboratorium Testowego, jak i również zastępcą redaktora naczelnego Komputerświat. Znaczy to, że będzie odpowiedzialny za wszystkie testy i recenzje, które będą powstawać dla Komputerświat.