Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

zarządzanie firmąCo zrobić, żeby zwiększyć zaangażowanie pracowników, podnieść jakość finalnego produktu, uniknąć marnotrawieniu zasobów i zmniejszyć ryzyko popełniania błędów, dotyczących procesu produkcyjnego i nie tylko? Odpowiedzią jest Lean Management.

 

Lean Management - jak wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa?

Celem filozofii Lean Management jest wspieranie zarządzania procesami w przedsiębiorstwie. Chociaż kojarzy się głównie z procesem produkcyjnym, coraz więcej firm te zasady wykorzystuje również do usprawnień w takich obszarach jak np. administracja i usługi. Z pomocą takiej strategii można wyeliminować/zmniejszyć marnotrawstwo dotyczące produkcji, zapasów, oczekiwania, zbyt dużego ruchu czy niepotrzebnego przetwarzania i przemieszczania materiału. Likwidacja tych problemów to bardzo ważna kwestia, ale Lean Management nie skupia się jedynie na walce z marnotrawstwem. Znaczenie ma też wyeliminowanie różnorodnych nieprawidłowości, sprawiających, że przepływ materiałów i informacji w firmie jest utrudniony.

 

Jeśli przedsiębiorstwo się rozwija, wykorzystanie Lean Management jest konieczne, żeby zdobyć lub utrzymać przewagę konkurencyjną. Trudno przecież wyobrazić sobie, że firma, która nie reaguje dynamicznie na zmiany i nie jest elastyczna, odnosi powodzenie w branży. Lean Management pozwala skutecznie zadziałać, gdy zauważamy, że z jakiegoś powodu sprawność działania firmy się obniża, jakość pracy jest gorsza, a koszty większe.

 

Jeśli bardzo uprościmy takie działania, Lean Management można określić po prostu jako praktyki, pozwalające lepiej gospodarować:

1. zasobami produkcyjnymi;
2. powierzchnią;
3. czasem;
4. nakładami inwestycyjnymi.

Realizacja tych czynności powinna uwzględniać aktualne warunki, panujące na rynku. Chociaż w praktyce rzeczywiście proces można zamknąć w kilku punktach, w rzeczywistości jest on bardzo złożony i często konieczne jest skorzystanie z pomocy w postaci profesjonalnego szkolenia Lean Management.

 

 

Czy opłaca się skorzystać ze szkoleń Lean Management?

Podczas udoskonalania procesów w przedsiębiorstwie można napotkać sporo barier, zwłaszcza jeśli wcześniej nie zadbamy o stworzenie precyzyjnego planu. Dlaczego to takie trudne? Przedsiębiorcom, którzy są mocno zakotwiczeni w dotychczasowych sposobach działania firmy, trudno jest spojrzeć na ten temat z odpowiednim dystansem. Tymczasem taka perspektywa "z lotu ptaka" bardzo dużo zmienia. Ogromne znaczenie dla powodzenia i efektywności procesu produkcyjnego, ma standaryzacja.

 

Takie szkolenia biznesowe sprawiają, że firma może ustrukturyzować już posiadaną wiedzę i wzbogacić ją o założenia koncepcji, która wykorzystywana jest na całym świecie, również przez największe korporacje. W trakcie zajęć uczestnicy nie tylko poznają kwestie teoretyczne, ale nabywają też kompetencje, pozwalające im korzystać z praktycznych narzędzi "szczupłego zarządzania". Specjaliści prowadzący szkolenie biznesowe z Lean Management uczą, jak stosować poszczególne metody i co zrobić, żeby mogły one jak najszybciej przynieść firmie zauważalne korzyści.


Źródło: https://openhorizon.com.pl/