Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

zdj5
W ogrodzie zimowym możesz wypoczywać cały rok. Latem zorganizujesz w nim długie biesiady, a podczas chłodniejszych miesięcy będziesz siedzieć w wygodnym fotelu i podziwiać piękno ośnieżonego krajobrazu. Tylko jak zaaranżować ogród zimowy? Znajdziesz tutaj garść porad i inspiracji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym jest ogród zimowy?

Ogród zimowy jest budynkiem kubaturowym, może on stanowić przedłużenie klasycznego ogrodu. Zimą i jesienią nabiera wyjątkowego znaczenia dla domowników. Możesz rozkoszować się widokiem krzewów przyprószonych śniegiem lub liści wesoło hulających po trawniku. 

Dobrze, jeśli ogród zimowy stylistyką nawiązuje do charakteru i architektury domu. Jego wystrój może przypominać szklarnię, gdzie zasadzisz egzotyczne krzewy i owoce. Wtedy poprawisz też mikroklimat w pomieszczeniu. 

Aranżację ogrodu zimowego ogranicza tylko Twoja wyobraźnia. 

 

Ogród zimowy - egzotyczny czy klasyczny?

Ogród zimowy jest doskonałym miejscem do uprawy egzotycznych roślin. Oczywiście dobór roślinności jest kwestią indywidualną, ale weź pod uwagę czas, jaki możesz poświęcić na ich pielęgnację. Możesz także zadanie to zlecić wytrawnemu ogrodnikowi. 

Jeśli urządzasz ogród zimowy w stylu śródziemnomorskim, dobrze sprawdzi się podłoga z gresu lub ceramiczna. Postawić również na zawsze modny kamień. 

Roślinność może być ulokowana w donicach lub bezpośrednio w gruncie na rabatach zrobionych w otworach w nawierzchni i wypełnionych żyzną glebą. 

Ogród zimowy klasyczny to spełnienie marzeń wielu osób. Zdecyduj się na drewniane meble, ozdobny sekretarzyk, mahoniowy stolik i wygodne krzesła. Całości dopełni ogromna sofa pełniąca funkcję wypoczynkową. 

Nie zapomnij o kilku kolorowych dodatkach - poduszkach na krzesła lub ciepłym kaszmirowym pledzie. To one nadają przytulnego i kameralnego charakteru.

 

Skandynawska prostota w ogrodzie zimowym

Przy ogrodzie zimowym urządzonym w stylu skandynawskim zatrzymamy się na dłużej. Proste meble i surowe dodatki wyrażają odwieczną tęsknotę człowieka za naturą. To także bardzo silny trend, jeśli chodzi o aranżacje wnętrz. Utrzymuje się od kilku dobrych lat i nic nie wskazuje na to, aby miał odejść w zapomnienie. 

Skandynawowie przepadają za przestrzeniami wypełnionymi światłem. Jeśli urządzasz ogród zimowy w stylu scandi, wyeksponuj ogromne przeszklenia. To one grają pierwsze skrzypce w pomieszczeniu, stając się ekranem, na którym rozgrywa się opowieść o zmieniających się wciąż porach roku. 

Aranżacja ogrodu zimowego w stylu scandi to przede wszystkim jasne meble. Postaw na wygodny komplet wypoczynkowy, który w towarzystwie stolika kawowego i biokominka stworzy niezapomniany klimat rodem z północy. 

Jak już pewnie zauważyłeś, we wnętrzu skandynawskim dominuje pastelowa paleta barw i mięsiste, gęsto tkane materiały. Postaw na wełniane chodniczki, futrzane narzutki i mnóstwo ręcznie haftowanych poduszek. 

Oczywiście światło w takim wnętrzu wysuwa się na pierwszy plan. Zadbaj, aby było miękkie i jasne. Lampy w ażurowych abażurach, latarenki i świece to te elementy, których nie może zabraknąć. 

Skandynawskie wnętrze może pełnić funkcję świetlistej jadalni lub saloniku. Chodzi przede wszystkim o to, by być bliżej natury i móc podziwiać ją w pełnej krasie. Ciekawym pomysłem będzie zaadaptowanie ogrodu zimowego na kuchnię. To tam możesz postawić ławę, gdzie dzieci chętnie będą siadać i opowiadać sobie zabawne historyjki. 

Nasze inspiracje na pewno Ci się przydadzą. Nie rezygnuj także ze swoich wyobrażeń na temat idealnego wnętrza w ogrodzie zimowym.