Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

mattress gb179fb6f7 640
Życie codzienne w dzisiejszych czasach wiąże się z nieustannym natłokiem obowiązków. Takie funkcjonowanie jest ściśle związane z koniecznością szczególnego dbania o regenerację. Czy zakup dobrze dobranego materaca może wpłynąć na jakość samopoczucia?

 

 

 

 

 

 

 

 

Czym cechuje się dobrze dobrany materac?

Choć może wydawać się, że zakup materaca do sypialni nie stanowi wyzwania, w wielu przypadkach prawda może okazać się zupełnie inna. Jakie cechy sprawiają, że wybrany model można określić jako prawidłowo dopasowany do potrzeb i wymagań użytkownika?

  • Odpowiedni rodzaj wypełnienia - najczęściej wybierane przez klientów są materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe. Producenci oferują też materace nawierzchniowe, które w wielu przypadkach mogą znacznie podnieść komfort snu. Każdy rodzaj cechuje się odmienną charakterystyką. Modele piankowe idealnie dopasowują się do sylwetki, a sprężynowe oferują komfortowy stopień amortyzacji. Warto pamiętać o tym, że wygoda jest kwestią subiektywną, dlatego rodzaj wypełnienia należy dobrać indywidualnie.
  • Optymalny rozmiar - wymiary muszą stanowić kompromis między metrażem pomieszczenia, a potrzebami osoby śpiącej. Przykładowo, w pokoju dziecięcym wystarczający będzie materac 80x200, a w sypialni małżeńskiej minimalne wymiary to 140x200.
  • Twardość dostosowana do wagi - stopień twardości należy dopasować do wagi użytkownika. Osoby lekkie powinny wybierać modele miękkie, a klienci o nieco większej ilości kilogramów lepiej poczują się na materacu twardym.
  • Elastyczność punktowa i stopień amortyzacji - dobrze dopasowany materac powinien odpowiadać potrzebom osób śpiących również pod kątem elastyczności punktowej i amortyzacji. Te dwa parametry wpływają głównie na subiektywne uczucie wygody. Duże znaczenie mają w przypadku łóżek dla dwojga - ich wysoki stopień ogranicza odczuwanie swoich wzajemnych ruchów.

 

Materac spełniający wymagania użytkownika, a codzienne samopoczucie

Wyposażenie sypialni w dobrze dobrany materac to jeden z najważniejszych czynników wpływających na codzienne samopoczucie. Wynika to m.in z tego, że równomierne podparcie kręgosłupa ogranicza ryzyko wystąpienia bólu pleców. Tym samym sprawia, że sen jest głębszy i zmniejsza się częstotliwość wybudzania w ciągu nocy. Wszystko to zwiększa zdolność organizmu do regeneracji, wpływa na podwyższenie ilości energii i umożliwia efektywną pracę w pełnym skupieniu.

 

Czy dobrze dobrany materac wpływa korzystnie na zdrowie?

Dobrze dobrany materac może wiązać się z ogólną poprawą stanu zdrowia użytkownika. Wypełnienie i twardość to czynniki, które determinują prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu. Z kolei wykonanie z bezpiecznych materiałów, w połączeniu ze zdejmowanym pokrowcem, umożliwia utrzymanie wysokiego stopnia higieny i ogranicza ryzyko reakcji uczuleniowych u alergików. Szukając idealnego materaca do swojej sypialni warto mieć na uwadze to, że w łóżku spędzamy aż ⅓ doby! Ten czas ma niedoceniany wpływ na stan zdrowia i warto zagwarantować sobie komfortowe warunki, wspierające funkcjonowanie organizmu.Artykuł powstał we współpracy z SleepingHouse.pl.