Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Categories

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

money 2991837 1920
Kupno wymarzonego mieszkania to duże wyzwanie, w szczególności dla osób, które nie za bardzo wiedzą, jak to zrobić, a skutki ich decyzji z pewnością wpłyną na całe życie. Dlatego też zakup nieruchomości powinien być poprzedzony rozsądnym procesem decyzyjnym. W dzisiejszym artykule przedstawiamy, jak mądrze krok po kroku kupić mieszkanie od dewelopera.

 

 

 

 

 

 

 

 

Wybór odpowiedniego mieszkania

Obecnie oferowane mieszkania od dewelopera dają ogromne możliwości pod względem lokalizacji, rozmieszczenia pomieszczeń oraz metrażu, jednak przy ich zakupie wielu z nas musi liczyć się przede wszystkim z ograniczeniami finansowymi. Jeśli nie mamy do dyspozycji wystarczających środków do sfinansowania zakupu całej nieruchomości, musimy najpierw sprawdzić naszą zdolność kredytową. Dopiero wtedy mamy możliwość zobrazowania sobie, na jakie mieszkanie nas realnie stać. Kwestie bardziej szczegółowe zależą już głównie od naszych indywidualnych predyspozycji i wymagań.

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera, ogromną rolę odgrywa jego lokalizacja. Jeśli lokal znajduje się w bliskim sąsiedztwie komunikacji, szkół i sklepów to z pewnością jest on niezwykle atrakcyjny. I tutaj mogą wystąpić pewne problemy, ponieważ cena nieruchomości w dogodnej lokalizacji jest znacznie wyższa, od tej, która stoi w szczerym polu. Tutaj znowu kryje się kolejny czynnik, który warto przeanalizować, a mianowicie plan zagospodarowania przestrzennego. Może się bowiem okazać, że w pierwszych latach lokalizacja nieruchomości nie będzie atrakcyjna, jednak w kolejnych nastąpi rozbudowa drogi dojazdowej o przystanki autobusowe, powstanie szkoła lub sklepy.

 

Sprawdzenie umowy deweloperskiej

Zadaniem umowy deweloperskiej jest doprowadzenie do zawarcia umowy przyrzeczonej i zabezpieczenie transakcji handlowej między stronami. W dokumencie tym deweloper zobowiązuje się do wybudowania nieruchomości oraz przeniesienia praw do niej na kupującego. Należy jednak w tym momencie podkreślić, że sama umowa deweloperska nie daje kupującemu praw do niej, a jest to jedynie zobowiązaniem do zawarcia kolejnej umowy, na mocy której je uzyska.

Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, powinniśmy sprawdzić rejestr klauzul niedozwolonych UOKiK. Jest on powszechnie dostępny w internecie dla każdego użytkownika. W tym spisie można znaleźć między innymi postanowienia niekorzystne dla klienta, które nie mogą znaleźć się w umowie deweloperskiej. Jeśli pod tym względem nie mamy żadnych obaw, a wszystko jest dla nas jasne, możemy przystąpić do podpisywania dokumentów.

 

Sposób finansowania zakupu mieszkania od dewelopera

Kupno mieszkania od dewelopera to wydatek kilkuset tysięcy złotych. Niewiele osób stać, aby sfinansować inwestycję bez zaciągania kredytu hipotecznego. Zanim jednak wybierzemy mieszkanie, powinniśmy upewnić się w banku co do naszej zdolności kredytowej. Może bowiem okazać się, że nie otrzymamy tyle pieniędzy z banku i jedynie stracimy czas na załatwianie wszelkich formalności. Należy mieć także świadomość, że kredyt hipoteczny na zakup mieszkania od dewelopera, jest zobowiązaniem na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Jeśli jednak w tym czasie zmieni się drastycznie sytuacja finansowa kredytobiorcy, ma on możliwość sprzedaży nieruchomości wraz z kredytem hipotecznym. Więcej informacji o tym, jak krok po kroku kupić mieszkanie od dewelopera można znaleźć na stronie undefined.